בודקי חשמל סוג 3

המונח 'בודק חשמל סוג 3' משמעותו היא מתן שירותי בדיקה על ידי מהנדס חשמל שמחזיק ברישיון חשמלאי בודק סוג 3.

רישיון זה הינו הדרגה הגבוה ביותר מבחינת רישוי שניתן לקבל על פי חוק. בודק חשמל סוג 3 מחזיק בשנות וותק על מנת לבצע עבודות של חשמלאי-מהנדס. מדובר בביצוע מגוון של עבודות חשמל במתקנים שונים ובהיקפים שונים כמו למשל בדיקות חשמל בתחנות כוח, במערכות חשמל מורכבות, שנאים, סקר לוחות חשמל ועוד. ריכזנו עבורכם כאן מידע חשוב שיעשה לכם סדר לגבי מתי נדרש להזמין בודק חשמל סוג 3 ומי נדרש להזמין.

רשימת הבדיקות – בודק חשמל סוג 3

רשימת הבדיקות המבוצעות על ידי בודק חשמל סוג 3 מגוונת וכוללת התייחסות לסוג המתקן שנדרש לבדוק ולאשר.

אם מדובר בבדיקת תחנת כח, גנרטורים, מערכות UPS, שנאים, מערכות סולאריות, בריכות,  עמדת טעינת רכבים וכו', הרי שנדרשת מומחיות וניסיון רב לביצוע הבדיקה.

בודק חשמל סוג 3 בוחן את המערכת תוך התייחסות ללוחות החשמל, מיקומם, התקנת כבלים, כיוון הגנות, מערכת הארקה, טיב הבידוד, תקינות הציוד, התאמת התוכניות אל מול הביצוע ועוד.

אישור של חשמלאי בודק מסוג 3

ישנם מקרים בהם נדרש אישור של חשמלאי בודק. לרוב מדובר על מקרים כמו קבלת טופס 4 או בדיקת תקינות למטרת תחזוקה. למקרים מסוג זה תוכלו להזמין בודק חשמל סוג 3 שיבצע עבורכם את הבדיקה ויספק אישור נדרש שהמערכת תקינה ותואמת את דרישות חוק החשמל ותקנותיו. כאשר פותחים עסק חדש יש לבצע בדיקת תקינות וגם כאשר מחדשים את רשיון העסק. אם יש לכם ספק לגבי הצורך בביצוע של בדיקה או בקבלת שירות של בודק חשמל סוג 3 תוכלו להתייעץ טלפונית ולקבל את המענה הדרוש. יראל הנדסת חשמל הינה חברה בתחום הנדסת החשמל שמבצעת מגוון רחב של שירותים בתחום עד בית הלקוח.

    לייעוץ עם צוות המומחים מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם: