בדיקה תרמוגרפית

התקדמות הטכנולוגיה בשנים האחרונות מאפשרת זיהוי נקודות כשל במערכת החשמל באמצעות שימוש במצלמת IR. מטרת הסקירה הינה פענוח רמת החום הנפלט מהגוף הנמדד ותרגום לצבעים בספקטרום אותו אנו יכולים לתרגם כהפרשי טמפרטורה. השימוש במצלמות תרמיות נפוץ בחום החשמל מאחר ושרפות במערכת החשמל הן דבר שכיח אשר נגרמות ברוב המקרים מחיבור רופף או לקוי, נקודות כשל אלו נחשפות באמצעות סקירה תרמוגרפית ע"י סוקר מיומן.

מעוניינים לקבל מידע נוסף אודות שירותי בדיקה תרמוגרפית? צרו איתנו קשר:​

בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל הינה בדיקה הכרחית אשר מטרתה לאתר ולגלות תקלות וליקויים בלוחות החשמל של המתקן עוד בתחילת התקלה ובכך למנוע הפסקות חשמל לא רצויות, שריפות, וכן, נזק למשתמש ולרכוש. הבדיקה מיועדת לכל צרכן ולוח חשמל כגון: בנייני משרדים, אולמות, מבנים תעשייתיים.

מהלך הבדיקה:

בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל מבצע סוקר מוסמך ומנוסה בבדיקה זונאשר מחזיק בתעודת חשמלאי באמצעות שימוש במצלמה תרמוגרפית מבוססת שימוש של טכנולוגיית אור אינפרא אדום. הבדיקה מייצרת תוצר של תמונה עם מיפוי של הפרשי קור וחום. במידה ובמהלך הבדיקה נמצא כי קיים הפרש טמפרטורה חריג – הרי שיש לבצע בדיקה מעמיקה יותר ולתקן את הכשל בהקדם. מדובר בבדיקה קצרה כאשר כל לוח חשמל במבנה עובר את הבדיקה, יתרון בדיקה זו היא שניתן לבצעה ללא הפסקת החשמל ובכך המתקן יכול המשיך לעבוד כרגיל.

סיבות לתקלות ושריפות:

עומסי החום ונקודות הכשל נוצרים לרוב כתוצאה ממספר גורמים כגון:

  1. העמסת יתר על מוליכים ומבטחים מעבר לזרם הנקוב שהוגדר ע”י היצרן והתקנות.
  2. תיכנון לקוי.
  3. בלאי של הבידוד ו/או הציוד.
  4. ברגים ומהדקים רופפים.
  5. בידוד פגום בגידים ובכבלים.
  6. תנאי סביבה שלא מאפשרים אוורור נאות.

ברגע שנוצר כשל שכזה באחד האלמנטים, המצב מחריף ואז הזמן כמו בשעון חול מתחיל לספור וככל שהזמן עובר גדלה האפשרות לפריצת שריפה אשר תגרום להרס ונזק רב .

דו"ח הבדיקה:

בסיומה של הבדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל יסופק דו"ח בדיקה ממוחשב . הדו"ח מפרט את הלוחות שנבדקו, ליקויים, הפרשי החום ונקודות כשל אפשריות כולל שמות הרכיבים שסובלים מחימום יתר, כמו כן יקבל הלקוח סט של המלצות על מנת לתקן את הליקויים. מדובר בדו"ח חשוב מאוד שיש לפעול על פיו ולתקן את הכשלים, על מנת למנוע אסונות ותרחישים לא רצויים.

טיפ חשוב

ישנם מקרים בהם ניתן להוזיל מעט את עלות הבדיקה, וזאת כאשר אתם צריכים להזמין חשמלאי לצורך תיקון או מסיבה אחרת שלא קשורה לבדיקה עצמה – ואז תחסכו קצת מהמחיר הכולל. בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל תוכלו להזמין אצל חברה המתמחה בתחום מערכות החשמל ומתקני מתח גבוה. חשוב מאוד שאת הבדיקה יבצע חשמלאי שמחזיק בהכשרה מתאימה. לא כל חשמלאי מורשה לבצע זאת, וחשוב להקפיד על כך ולדרוש לראות תעודת הסמכה בלי להתבייש. אנו ביראל הנדסת חשמל מומחים ובעלי ניסיון רב בביצוע בדיקה זו.

מוזמנים לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות;
התחל שיחת וואטסאפ חביבה
צריכים עזרה?
היי! כאן ליאור שקלים, מהנדס חשמל. איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן