באמצעות ביצוע סריקה תקופתית בטכנולוגית IR, ניתן לקבל תמונת מצב של תקינות מערכת החשמל ללא צורך בהפסקה הרציפה של החשמל במתקן.

בדיקה תרמוגרפית

בדיקה תרמוגרפית

כאשר מדובר על מבנים גדולים ומתקנים המחוברים לאספקת חשמל, הרי שנדרש לבצע אחת לתקופה בדיקה שנקראת בדיקה תרמוגרפית. מטרת הבדיקה לאתר ככל שישנם כשלים ובעיות בלוחות החשמל. בדיקה זו חשובה מאוד והיא מבטיחה לכם הפחתה ניכרת של הסיכוי להתרחשות אסון על רקע חשמלי. בנוסף, בדיקה זו יעילה מכוון שהיא מתבצעת ללא הפסקות חשמל ובכך הצרכנים לא נפגעים כתוצאה מכך.

מי נדרש לבצע בדיקה תרמוגרפית

כל מבנה, מפעל, עסק, אולם וכו' אשר מחוברים לאספקת החשמל נדרשים לבצע בדיקה תרמוגרפית. בהתאם לדרישות כבאות וחברות הביטוח בדיקה זו הכרחית לכל לוח חשמל במתקן. ללא בדיקה זו, חברת הביטוח לא תבטח את העסק או את המבנה, חשוב להדגיש כי בדיקה זו חשובה לא רק בהיבט הטכני של הפעלת הביטוח אלא גם לשם בטיחות הנוכחים בבניין ולמניעת אסונות.

נדרש לבצע בדיקה משום שכמו לכל מכשיר חשמלי או חפץ – יש בלאי טבעי. מדובר על בלאי טבעי ובלאי הנוצר עקב שימוש. מסיבה זו לוחות החשמל חשופים לתקלות, לשריפות שעלולות להתרחש עקב כך ועוד, ולכן יש לבצע את הבדיקה.

משמעות הבדיקה התרמוגרפית

בדיקה זו מתבצעת באמצעות מכשור מתקדם בטכנולוגיית ה-IR, במהלך הבדיקה ניתן לאתר נקודות כשל שלא נראות בעין כגון: נקודות חמות מעבר לתקנות, ציוד פגום, מוליכים משוחררים ועוד.

חשוב לגלות ערנות ולהזמין חברה מקצועית שתבצע את הבדיקה באופן מיידי. בדיקה תרמוגרפית במובן זה הנה בדיקה מצילת חיים ושמירה על הציוד, כמו כן, חשוב מאוד לשלב אלמנט זה במדיניות הנהלים של הארגון.

פרטים קטנים חשובים

חברה המתמחה בהנדסת חשמל ומתקני מתח גבוה תוכל לבצע עבורכם את הבדיקה. שימו לב כי בדיקה תרמוגרפית חייבת להתבצע על ידי איש מקצוע מומחה עם ניסיון. את הבדיקה יכול לבצע חשמלאי מוסמך שעבר הכשרה נדרשת לצורך ביצוע הבדיקה וסריקה תרמוגרפית, אך ישנם גופים שדורשים שבדיקה זו תתבצע על ידי חשמלאי בודק (לא מספיק חשמלי מוסמך). חשמלאי בודק הינו בעל ניסיון רב בבדיקות מסוג זה. כמו כן, חשוב מאוד לבקש את תעודת ההסמכה ולבדוק היטב את כל הפרטים טרם תחילת ביצוע הבדיקה. בדיקה תרמוגרפית מקצועית תוכלו להזמין אצל יראל הנדסת חשמל, המתמחה בתחום מערכות החשמל.

בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל

בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל

בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל היא בדיקה הכרחית אשר מטרתה לאתר ולגלות תקלות וליקויים בלוחות החשמל של המתקן עוד בתחילת התקלה ובך למנוע הפסקות חשמל לא רצויות, שריפות, וכן, נזק למשתמש ולרכוש. הבדיקה מיועדת לכל צרכן ולוח חשמל כגון: בנייני משרדים, אולמות, מבנים תעשייתיים.

מהלך הבדיקה התרמוגרפית ללוח החשמל

בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל מבצע חשמלאי מוסמך, באמצעות שימוש במצלמה תרמוגרפית מבוססת שימוש של טכנולוגיית אור אינפרא אדום. הבדיקה מייצרת תוצר של תמונה עם מיפוי של הפרשי קור וחום. במידה והבדיקה מספקת תמונת מצב לפיה ישנו הפרש טמפרטורה חריג – הרי שיש לבצע בדיקה מעמיקה יותר ולתקן את הכשל בהקדם. מדובר בבדיקה קצרה כאשר כל לוח חשמל במבנה עובר את הבדיקה, יתרון בדיקה זו היא שניתן לבצעה ללא הפסקת החשמל ובכך המתקן יכול המשיך לעבוד כרגיל.

דו"ח בדיקה תרמוגרפית

בסיומה של הבדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל יסופק דו"ח בדיקה ממוחשב. הדו"ח מפרט את הפרשי החום ונקודות כשל אפשריות כולל שמות הרכיבים שסובלים מחימום יתר. כמו כן יקבל הלקוח סט של המלצות על מנת לתקן את הליקויים. מדובר בדו"ח חשוב מאוד שיש לפעול על פיו ולתקן את הכשלים, על מנת למנוע אסונות ותרחישים לא רצויים.העלות עבור ביצוע של בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל עומדת על החל מכמה מאות שקלים.

המחיר משתנה עבור מספר הלוחות הנדרשים לעבור את הבדיקה, לדוגמא עבור בניין גדול או מבנה תעשייתי בו מותקנים מספר רב של לוחות חשמל הרי שהמחיר עבור בדיקה כוללת עשוי להגיע לאלפי שקלים. כמובן שאין כאן מקום לחסוך וזו בדיקה חשובה מאין כמותה שיש לבצע אחת לתקופה ויכולה לחסוך לבעל המתקן הוצאות גדולות בהרבה. כמו כן, בדיקה זו נדרשת גם עבור חברות הביטוח וגופים נוספים.

טיפ חשוב בנוגע לבדיקות תרמוגרפיות ללוחות חשמל

ישנם מקרים בהם ניתן להוזיל מעט את עלות הבדיקה, וזאת כאשר אתם צריכים להזמין חשמלאי לצורך תיקון או מסיבה אחרת שלא קשורה לבדיקה עצמה – ואז תחסכו קצת מהמחיר הכולל. בדיקה תרמוגרפית ללוחות חשמל תוכלו להזמין אצל חברה המתמחה בתחום מערכות החשמל ומתקני מתח גבוה. חשוב מאוד שאת הבדיקה יבצע חשמלאי שמחזיק בהכשרה מתאימה. לא כל חשמלאי מורשה לבצע זאת, וחשוב להקפיד על כך ולדרוש לראות תעודת הסמכה בלי להתבייש. אנו ביראל הנדסת חשמל מומחים ובעלי ניסיון רב בביצוע בדיקה זו.

סריקות תרמוגרפיות

סריקות תרמוגרפיות

ביצוע של סריקות תרמוגרפיות ושל בדיקות תרמוגרפיות נדרש עבור בנייני משרדים, אולמות, מבנים ולמעשה עבור כל מבנה בו ישנם לוחות חשמל, כולל גם מלונות, מפעלים ועוד.

התהליך כולל סריקה באמצעות ציוד מותאם ומתקדם עם מצלמות מיוחדות וחיישני קרינת אור, כאשר במסגרת התהליך מקבלים תמונת מצב של מוקדי הפרשי החום בציוד הנבדק. הפרשי הטמפרטורה מאפשרים למומחה אשר מבצע את הסקירה לקבל תמונת מצב על כל אלמנט בלוח ובכך ניתן לזהות כשלים בצורה מוקדמת אשר ללא זיהוי מוקדם יכולים לגרום לשריפה ו/או להפסקת הלוח ופגיעה באמינות אספקת החשמל. כמובן שמדובר במצלמות בעלות טכנולוגיה מתקדמת המזהה פליטת אור אשר לא ניתן לראות בעין האדם או בכל מצלמה רגילה.

חשוב להבין שבדיקה כזו מזהה הפרשי טמפרטורה מזעריים אך חשובים, על מנת להבין האם ישנם כשלים כלשהם במערכת החשמל במתקן. סריקות תרמוגרפיות איכותיות הן בעלות יכולת לסרוק טווח טמפרטורה של מינוס 40 מעלות ועד לרמה גבוהה מאוד של כ-500 מעלות צלסיוס. מבחינה טכנית הסריקה מזהה פליטת אור בטווח האינפרה האדום.

מהן סריקות תרמוגרפיות

במסגרת סריקות תרמוגרפיות מקבל הלקוח בסיום דו"ח ממוחשב המצביע על מצב הלוח נכון לרגע הבדיקה עם פירוט הליקויים והכשלים, ככל שישנם, כאשר הליקויים מסודרים לפי סדר חשיבות. חשוב מאוד כמובן לטפל בליקויים המופיעים בו ולא לזלזל – משום שהדבר עלול להיות כרוך בסכנת חיים ובאסונות בהמשך. יש לבצע סריקות אלו כדרך שיגרה אחת לתקופה.

אילו ליקויים נמצא כאשר נבצע סריקה תרמוגרפית?

סריקות תרמוגרפיות חושפות ליקויים וכשלים שונים במערכת החשמל כגון מגעים לא תקינים, רכיבים תקולים, רמת עומס חריגה במערכת ואלמנטים נוספים. לרוב ליקויים אלו יביאו להתחממות יתר, כאשר תרחיש לא רצוי כמובן בהקשר הזה הוא פריצה של דליקה או שריפה.

כל ארגון, מבנה או מפעל נדרשים לשלב בשגרת העבודה ובמדיניות שלהם טיפול בנושא, כאשר בדיקה תקופתית של סריקות תרמוגרפיות נדרשת על מנת להבטיח את בטיחות המבנה ואת בטיחות האנשים שפוקדים את המבנה מדי יום.

הסריקה מבוצעת ע"י חשמלאי שהוסמך לכך ומחזיק בהכשרה המתאימה, כאשר חשוב מאוד לציין בהקשר הזה כי לא כל חשמלאי מחזיק בידע ובהסמכה לבצע זאת. סריקות תרמוגרפיות ניתן לבצע אצל חברות אשר מתמחות בהנדסת חשמל ומערכות מתח גבוה, כמו למשל אצל חברת יראל הנדסת חשמל. ניתן להזמין את הבדיקה לאורך כל השנה ולהנות מבדיקה מקצועית ואיכותית ע"י מומחים בתחום.

    לייעוץ עם צוות המומחים מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם: