בדיקת קרינה

אנו נחשפים במהלך היום, אם בעבודה ואם בבית, לקרינה אלקטרומגנטית בתדר נמוך (ELF) מרשת החשמל. קרינה זו עלולה להשפיע על הבריאות לאורך זמן, ולכן ישנה חשיבות גבוהה לבצע בדיקה תקופתית על מנת לוודא כי לא קיימת חשיפה מוגברת לקרינה זו. בדיקות אלו מאפשרות לזהות אזורים עם רמות קרינה גבוהות ולטפל בהם בהתאם, כדי להבטיח סביבה בטוחה ובריאה יותר. כדי לשמור על בריאותכם ובטיחותכם, אנו ביראל הנדסת חשמל מציעים שירותי בדיקה מקיפים ומקצועיים לאיתור קרינה אלקטרומגנטית. צרו קשר עוד היום לתיאום בדיקה ולהבטיח סביבה נקייה מקרינה מזיקה.

מעוניינים לקבל מידע נוסף אודות שירותי בדיקת קרינה? צרו איתנו קשר:​

הקרינה מגיעה משלל מקומות כגון: חדרי חשמל, לוחות חשמל, תשתית חשמל נסתרת, שנאים, ציוד חשמלי ועוד.

בדיקת קרינה מקיפה

את בדיקת הקרינה יש לבצע בצורה מקיפה בכל שטח המבנה כאשר גם מבנים סמוכים ומקבילים מומלץ לבדוק. מוקד הקרינה משפיע על אזורים קרובים ומקבילים, ועל כן חשוב מאוד לבצע בדיקה ולא להזניח.

מכשור מתקדם לביצוע בדיקות קרינה

בדיקת קרינה חשוב לבצע לא רק בצורה מקיפה מבחינת השטח אלא גם תוך שימוש בציוד ייעודי ומתקדם. יש לאתר את מוקדי הקרינה השונים. חלקם גלויים וחלקם סמויים, ולכן חשוב לבצע שימוש במכשור ובציוד איכותיים ומתקדמים על מנת לספק תמונת מצב מלאה ואיתור מקור הקרינה במידה וקיימת.

כמובן שבדיקת קרינה לא עומדת לבדה, אלא ישנם מקרים בהם נדרש לבצע תכנון והערכת מצב אודות מיקום מוקדי הקרינה, תכנון המבנה ושיקולים נוספים בהקשר הזה – על מנת להבטיח את בריאותם של הנוכחים במבנה או עוברים לידו. בסיום הבדיקה יקבל הלקוח דו"ח ממוחשב עם תוצאות הבדיקה, מרחקים, המלצות המשרד לאיכות הסביבה ועוד.

בדיקת קרינה לגופים פרטיים ומסחריים

גופים שונים בשוק האזרחי, הפרטי והממשלתי מזמינות בדיקת קרינה על מנת להבטיח את תקינות התשתיות ואת בריאותם של העובדים. עלות הבדיקה איננה שיקול אשר עומד אל מול התועלת העצומה שלה. בין אם מדובר על חברה פרטית, מוסד ציבורי או רפואי, מפעל תעשייתי או בניין משרדים – הזמינו עוד היום בדיקת קרינה, על מנת להיות שקטים ורגועים ביחס לעובדים שלכם וללקוחות הפוקדים את המשרדים.

יראל הנדסת חשמל הינה חברה מקצועית בשוק הנדסת החשמל. החברה מבצעת בדיקות שונות כמו בדיקת קרינה, סריקות תרמוגרפיות, בדיקת מתקני מתח גבוה ומתח נמוך, כמו גם שירותי ניהול ותפעול בתחום החשמל. חשוב מאוד לבחור חברה אמינה ובעלת ניסיון.

בדיקת קרינה אלקטרומגנטית

אחת הבדיקות החשובות שיש לבצע במבני תעשייה, מבני משרדים ומקומות רבי אכלוס היא בדיקה אשר נקראת בדיקת קרינה אלקטרומגנטית בתדר נמוך ELF, כאשר חשוב מאוד לבצע אותה באמצעות איש מקצוע מיומן בעל ההכשרה הדרושה לכך. בטיחות במקומות עבודה ובמבני מסחר היא כמובן נושא חשוב מאוד, ולשם כך ריכזנו עבורכם מידע חשוב בנושא.

מידע על הבדיקה

בדיקת קרינה אלקטרומגנטית היא בדיקה אשר מודדת את רמת הקרינה הנפלטת מצרכני חשמל המוזנים מרשת ה-50 הרץ. כמו למשל שנאים, לוחות החשמל, קווי מתח גבוה, תשתיות חשמל, ציוד קצה כגון מנוכים, ממירי מערכות סולאריות ועוד. יש לבצע את הבדיקה על מנת לוודא כי רמות הקרינה לא חורגות מהמותר. את הבדיקה ניתן לבצע בכמה אופנים.

לדוגמה: בדיקה המבוצעת ללא עומס או בדיקה המבוצעת בעומס מירבי. בדיקת קרינה אלקטרומגנטית ללא עומס מטרתה לקבל אומדן ואינדיקציה האם רמת הקרינה במקום הנמדד מגיעה ממקור חיצוני, כמו למשל דירה בקרבת עמוד עם שנאי. בדיקה בעומס מירבי מבוצעת כאשר מערכת המיזוג, תאורה וכל מכשירי החשמל דלוקים ופועלים בעוצמה הגבוהה ביותר האפשרית לכל מכשיר. כאמור כאשר מכשיר חשמלי פועל בעוצמה גבוהה הוא צורך זרם גבוה יותר וכך גם הקרינה הנפלטת ממנו היא בהיקף גדול יותר.

בדיקת קרינה אלקטרומגנטית לאנטנות ושנאים 

בדיקת קרינה אלקטרומגנטית מאפשרת גם לבדוק את רמות הקרינה הנפלטות מאנטנות סלולריות, ויש בדיקה שבודקת את רמת הקרינה מחדר השנאים. חשוב להקפיד על כך שאת הבדיקה יבצעו אך ורק אנשי מקצוע מורשים לכך בעלי ההסמכה הדרושה משום שהבדיקה דורשת התעסקות עם מכשור חשמלי, לוחות חשמל וסביבה אשר דורשת הגנה, ידע והתנהגות מתאימה אל מול רשת החשמל על מנת שלא להסב נזקים גופניים וסביבתיים.

היכן להזמין את בדיקת קרינה אלקטרומגנטית

בדיקת קרינה אלקטרומגנטית תוכלו לבצע באמצעות חברת יראל הנדסת חשמל אשר עוסקת מזה שנים רבות בתחום הנדסת החשמל, מערכות בקרה ומתח גבוה. תקבלו את כל הייעוץ והליווי הדרושים, מענה לכל שאלה, בחירה בבדיקות המתאימות עבור העסק שלכם והמלצות יישום של נהלים אשר יספקו לכם רמת הגנה מקסימלית – לעובדים שלכם ולמבנה עצמו. בדיקת קרינה אלקטרומגנטית הינה בדיקה חשובה מאוד ויש להקפיד לבצע אותה ולא לדחות את הנושא, למען הבטיחות של כולם.

בדיקת קרינה חשמלית

חשיבותה של בדיקת קרינה חשמלית היא גבוהה מאוד – לבתים, דירות, ולמקומות של מסחר ותעסוקה. כך, בכל מקום עבודה רב קומות, בנייני משרדים, מפעלים ומבנים מסחריים יש לבצעה וגם בדירות מגורים. פעולתם של מכשירי החשמל שהם חלק בלתי נפרד משגרת חיינו היא פעולה שכרוכה בפליטת אנרגיה חשמלית בצורת קרינה חשמלית. מדובר בקרינה שברמת חשיפה גבוהה אליו ישנו סיכון בריאותי. קיימים תקנים שונים וטווחי פליטה של קרינה חשמלית, כאשר מטרת הבדיקה היא לוודא שהפליטה היא בטווח הנורמה וללא חריגות.

בדיקת קרינה חשמלאית לשמירה על הבריאות בבית ובמשרד

בעידן של היום בכל בית מותקנים ופועלים בו זמנית מכשירי חשמל רבים, כולל רשת האינטרנט, מגברי אספקה של אינטרנט ותקשורת ועוד. לכן עומס הקרינה גבוהה הרבה יותר בהשוואה לכמה עשורים אחורה. מסיבה זו חשוב מאוד לוודא שרמת הקרינה בביתכם היא בטווח הנורמה אשר הגדיר המשרד לאיכות הסביבה. גם כאשר מדובר על מבני קהילה, גני ילדים, מוסדות חינוך, מרפאות ועוד – הכלל הזה תקף בדיוק באותה מידה, ואף יותר. זאת משום שמרכזי קהילה, מבנים בהם עוברים ושבים מדי יום אנשים רבים הם כאלו בהם מותקנים מכשירי חשמל עוצמתיים בהרבה בהשוואה לדירת מגורים. במרפאות למשל ישנו מכשור רפואי רב המבוסס על צריכת חשמל ולכן יש להקפיד לבצע בדיקת קרינה חשמלית באופן שגרתי כחלק מנהלי העבודה הבסיסיים.

מי יבצע עבורכם בדיקה לקרינה חשמלית?

בדיקת קרינה חשמלית דורשת מיומנות, ציוד ייעודי, הבנה עמוקה ברשת החשמל והקפדה על נהלי בטיחות חמורים תוך כדי ביצוע הבדיקה עצמה. מסיבה זו מובן שאין כאן מקום לפשרות, וחייבים לבחור אנשי מקצוע מעולים שיבצעו עבורכם את הבדיקה כולל דו"ח בדיקה והמלצות יישומיות. חברת יראל הנדסת חשמל הפועלת בתחום הנדסת החשמל ומבצעת פרויקטים מגוונים תבצע עבורכם את הבדיקה במיומנות ובמקצועיות גבוהה ביותר.

מוזמנים לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות;
התחל שיחת וואטסאפ חביבה
צריכים עזרה?
היי! כאן ליאור שקלים, מהנדס חשמל. איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן